Kurs masażu ajurwedyjskiego

Poznaj tajniki masażu ajurwedyjskiego – zapisz się na kurs, który przygotuje Cię do wykonywania tego wyjątkowego masażu. Nasze szkolenia to bogactwo wiedzy teoretycznej i praktycznej, która będzie przydatna w codziennej pracy masażysty.

Kurs masażu ajurwedyjskiego sprawdzi się podczas pracy z klientami gabinetów masaży i fizjoterapii, SPA, hoteli czy kurortów wypoczynkowych. Specjalnie opracowany program dostarcza niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej, dzięki której dowiesz się więcej o poszczególnych rodzajach masaży.

Na czym polega masaż ajurwedyjski?

Masaż ajurwedyjski to starożytna indyjska metoda, która ma na celu przywrócenie równowagi ciała i umysłu. Masaż wykorzystuje różne techniki, aromaterapię i ziołolecznictwo. Masaże ajurwedyjskie opierają się na filozofii ajurwedyjskiej, która zakłada, że ​​wszystko w naszym ciele jest połączone, a każdy stan chorobowy to wynik zaburzeń równowagi między trzema siłami życiowymi zwanych doshami: Vata, Pitta i Kapha. Masaż ma na celu przywrócenie równowagi między tymi siłami poprzez stymulację punktów energetycznych w ciele oraz przez stosowanie ciepłych olejów ziołowych. Terapia wpływa korzystnie na cały organizm.

W masażu stosuje się między innymi głębokie uciskanie, rozciąganie, wyciskanie i koliste ruchy, aby pomóc w relaksacji mięśni, złagodzeniu napięcia i bólu, a także w poprawie krążenia krwi. Ten rodzaju masażu można określić jako opieka nad całym ciałem. Jednak może on być też skoncentrowany na konkretnych obszarach, takich jak głowa, szyja, plecy. Podczas sesji masażysta może również wykorzystać różne oleje i zioła w zależności od stanu zdrowia i potrzeb klienta. Ajurwedyjski masaż głowy będzie inny niż na przykład masaż pleców.

Ajurwedyjski masaż – jego działanie i korzyści dla zdrowia

Masaż ajurwedyjski jest uważany za terapeutyczny i relaksujący, poprawia jakości snu i nastrój. Jakie korzyści można czerpać z terapii ajurwedyjskich?

  • Poprawa krążenia krwi: ten rodzaj masażu pomaga poprawić krążenie poprzez stymulowanie krążenia limfy i krwi w organizmie.
  • Redukcja stresu, a nawet lęku: masowanie pomaga w redukcji stresu oraz lęku poprzez zwiększenie poziomu hormonów szczęścia i jednoczesne zmniejszenie poziomu hormonów stresu.
  • Poprawa jakości snu: wykonanie masażu ajurwedyjskiego będzie pomocne w poprawie jakość snu poprzez zmniejszenie napięcia mięśni oraz niwelowanie stresu. To z kolei wpływa na osiągnięcie głębokiego i odprężającego snu.
  • Poprawa elastyczności mięśni i stawów: masaż wpływa korzystnie na elastyczność mięśni i stawów poprzez wykonywane rozciąganie lub masowanie.
  • Redukcja bólu i dokuczliwych stanów zapalnych: terapia skutecznie usuwa ból i stany zapalne poprzez zmniejszenie napięcia mięśni oraz poprawę krążenia krwi.
  • Poprawa trawienia: regularne korzystanie z masaży, może pomóc w poprawie trawienia poprzez stymulację trzustki i jelit.
  • Poprawa nastroju i ogólnego samopoczucia: masaż, podobnie jak inne jego rodzaje, wpływa korzystnie na nastrój i samopoczucie, redukuje stres, poprawia jakość snu.

Mukhabhyanga – masaż ajurwedyjski twarzy

Mukhabhyanga to technika masażu ajurwedyjskiego, która koncentruje się na twarzy, szyi oraz głowie. Jest ona delikatna i bardzo subtelna, ma na celu nie tylko poprawę wyglądu skóry twarzy, ale także pomaganie w rozluźnieniu mięśni twarzy, poprawie krążenia krwi i stymulacji punktów akupresurowych.

Mukhabhyanga składa się z kilku etapów, można tutaj wymienić między innymi:

  • oczyszczenie twarzy. Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie twarzy, aby usunąć z niej zanieczyszczenia, resztki makijażu czy nadmiar sebum. Można to zrobić za pomocą specjalnych ajurwedyjskich produktów do oczyszczania skóry,
  • stymulację punktów akupresurowych. Masażysta wykonuje delikatny masaż punktów akupresurowych na twarzy, szyi i głowie, co pomaga w stymulowaniu energii życiowej w ciele,
  • masaż twarzy. Kolejnym krokiem jest właściwy masaż twarzy, który obejmuje delikatne ugniatanie i rozciąganie mięśni twarzy, co pomaga w rozluźnieniu napięcia i zwiększeniu krążenia krwi w tych obszarach.
  • masaż szyi i głowy. Na koniec masażysta wykonuje delikatny masaż szyi i głowy, co również jest pomocne w rozluźnieniu twarzy.

Technikę masażu Mukhabhyanga często stosuje się w ajurwedzie jako metodę poprawy urody i stanu skóry twarzy. Masaż poprawia koloryt skóry, zwiększa jej elastyczność i jędrność oraz w redukuje obrzęki czy worki pod oczami. Poza tym doskonale poprawia ogólne samopoczucie.

Shiro Abhyanga – masaż ajurwedyjski głowy

Shiro Abhyanga to technika masażu ajurwedyjskiego, która koncentruje się na masażu głowy, szyi i ramion. Jest niezwykle delikatna i subtelna, ma na celu między innymi poprawę kondycji skóry i włosów, ale też pomaga rozluźnić mięśnie oraz korzystnie wpływa na układ nerwowy.

Shiro Abhyanga jest często stosowany przez masażystów w ajurwedzie jako metoda poprawy kondycji skóry głowy i włosów, ponieważ poprawia krążenie krwi, co przyczynia się właśnie między innymi do poprawy stanu włosów.

Abhyanga – masaż ajurwedyjski całego ciała

Abhyanga to tradycyjna ajurwedyjska technika masażu całego ciała, która ma na celu nie tylko poprawę stanu skóry, ale również harmonizację układu nerwowego i energetycznego. Masaż Abhyanga wykonywany jest przez dwóch masażystów, którzy pracują synchronicznie, aby stworzyć rytmiczny przepływ ruchu. Zwykle zaczyna się od lekkiego olejowania ciała, które ma na celu przygotowanie skóry i zmiękczenie tkanki mięśniowej. Następnie, w zależności od indywidualnych potrzeb, masażysta wykonuje różne techniki, takie jak ugniatanie, rozciąganie, oklepywanie, aby stymulować przepływ krwi, uwalniać napięcia i toksyny z mięśni, i w ten sposób zapewnić zwiększenie poziomu energetycznego klienta.

Podczas masażu Abhyanga stosuje się specjalnie dobrane oleje ziołowe i esencjonalne, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Oleje te mają właściwości odżywcze i kojące dla skóry, a także działają aromaterapeutycznie, pomagając w relaksacji.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania masażu ajurwedyjskiego?

Kurs masaży ajurwedyjskich to propozycja dla każdego, kto chce wykorzystać umiejętności w późniejszej pracy. Warto zatem przejść profesjonalne szkolenie, które przygotowuje zarówno pod kątem wiedzy praktycznej, ale i teoretycznej. Dzięki naszemu kursowi poznasz dogłębnie najważniejsze techniki, filozofię tego mało znanego rodzaju masażu oraz praktyczne rozwiązania, do zastosowania w późniejszej pracy.

Kurs masażu ajurwedyjskiego – jak się zapisać?

Nasz kurs masażu ajurwedyjskiego jest jednym z kursów dostępnych w pakiecie “terapeuta biomasażu” oraz “specjalista odnowy biologicznej”. W celu zapisania się na ten lub inny kurs skontaktuj się z nami za pośrednictwem maila: szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs masażu ajurwedyjskiego w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Najlepszy kurs masażu Warszawa? Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na szkolenia Trigger. Proponujemy bogatą ofertę kursów, które doskonale przygotowują do pracy w zawodzie masażysty. Realizując z nami kurs masażu ajurwedyjskiego, zgłębisz wiedzę, dzięki której Twoi przyszli klienci będą zawsze zadowoleni z wykonanego masażu ajurwedyjskiego. Nasz intensywny kurs przygotowuje do pracy w wielu miejscach, przyda się również, jeśli chcesz pracować na własną rękę.

 

Sprawdź gdzie oferujemy nasz kurs masażu ajurwedyjskiego:

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis